KPP Ostrzeszów

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę

Najczęściej czytane

 1. Nowy tabor w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

  Dwa nowe pojazdy, które zasiliły tabor Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, to oznakowany radiowóz marki Skoda Yeti oraz pojazd służbowy marki Opel Astra. Samochody zostały zakupione dzięki aktualnej współpracy z lokalnymi samorządami, stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie oraz ze środków własnych Policji.

 2. Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

  Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia w Polsce 31 ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu.

 3. Odprawa roczna podsumowująca rok 2016 (18.01.2017r.)

  W sali sesyjnej Starostwa Powiatu Ostrzeszowskiego odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w roku 2016. W odprawie rocznej uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Roman Kuster, zaproszeni przedstawiciele samorządów lokalnych oraz goście współpracujący z tutejszą jednostką Policji.

 4. Skręcając nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu

  W miejscowości Czajków, kobieta kierująca volkswagenem skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w kierującego renaultem master. Siła uderzenia doprowadziła do przemieszczenia się pojazdu pokrzywdzonego, który następnie uderzył w pojazd marki ford mondeo. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

 5. Kierował pod wpływem narkotyków i do tego posiadał przy sobie środki zakazane

  24-letni mieszkaniec gminy Kraszewice oraz jego 19-letni kolega zostali zatrzymani w policyjnym areszcie w związku z posiadaniem narkotyków. Ponadto jeden ze sprawców kierował samochodem pod wpływem ich działania. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

 6. Czterech kierujących "straciło" uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości

  W miniony wtorek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali aż cztery prawa jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość.

 7. Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie (16.01.2017r.)

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadisnp. Tomasz Trawiński z dniem 15 stycznia 2017 roku powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie podinsp. Waldemarowi Sip. Funkcjonariusz dotychczas pełnił funkcję pełniącego obowiązki Naczelnika Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

 8. Na widok radiowozu porzucił motorower

  Policjanci zatrzymali 17-latka, który kierując motorowerem na widok radiowozu nagle skręcił w prawo, a następnie porzucił pojazd. Jak się okazało nastolatek kierował pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało półtora promila alkoholu.

 9. Kolejne przekroczenie prędkości oraz zatrzymane uprawnienia

  Policjanci z ostrzeszowskiej drogówki po raz kolejny ujawnili przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. "Rekordzista" miał na liczniku 132 km/h. Sprawcom mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz ukarali ich karą grzywny.

 10. Sprawca potrącenia zbiegł z miejsca wypadku

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności służbowe celem ustalenia i zatrzymania sprawcy potrącenia kobiety. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej w miejscowości Ligota. Sprawca potrącił kobietę, a następnie nie zatrzymując się odjechał w kierunku Sycowa.