Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie
Wirus, który podszywa się pod Policję | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
11.11.2012.

weelsof-smallKomenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowuje przypadki działania hakerów, którzy podszywają się pod Policję. Wirus pod nazwą Weelsof, który atakuje nasz komputer przedstawia się w postaci komunikatora informującego nas, że komputer został zablokowany.  Z dalszej informacji wynika, że należy dokonać opłaty karnej celem odblokowania naszego komputera.

Informujemy o przypadkach działania hakerów, którzy podszywają się pod Policje. Informacja, która pojawia się na pulpicie naszego komputera (patrz poniżej zdjęcie) to komunikat, z którego treści wynika, że nasz komputer został zablokowany. Następnie, aby komputer dalej normalnie funkcjonował osoba musi dokonać opłaty, tak zwanej opłaty karnej w wysokości 500 zł. – podany jest system płatności internetowej. Następnie po dokonanej wpłacie ma być przesłany klucz, który zdejmie fałszywą blokadę.

Jeśli już taki wirus zaatakuje nasz komputer, co wtedy??

Przede wszystkim nie dokonujemy żadnych wpłat….z ustaleń wynika, że wirus Weelsof nie niszczy danych na dysku naszego komputera. Wyłącza tylko proces Eksploratora Windows - przez co znika menu Start i zamyka wszystkie okna, co utrudnia, ale nie uniemożliwia dostęp do komputera. Można skorzystać z ogólnodostępnych informacji w Internecie jak usunąć wirus!!!

 

weelsof-small

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »