KPP Ostrzeszów

Ważne linki

Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Child Alert
Policjant, który mi pomógł
Ochrona prawna funkcjonariuszy policji

Najczęściej czytane

 1. Załadował pojazd na wózek widłowy

  Na terenie gminy Czajków, mężczyzna kierując wózkiem widłowym umyślnie załadował samochód osobowy marki citroen, w którym przebywała kobieta, a następnie wywiózł pojazd z prywatnej posesji i pozostawił go na drodze. W związku z narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia pokrzywdzonej, sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

 2. Nie dostosowała prędkości do warunków na drodze

  Policjanci ukarali mandatem karnym kobietę kierującą skodą roomster, która nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, przez co wjechała do przydrożnego rowu.

 3. Kierował pomimo zakazu

  Ostrzeszowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie nie stosowania się do orzeczenia sądowego. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem osobowym pomimo zakazu.

 4. Bezpiecznie podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu ostrzeszowskiego przebiegł spokojnie. Policja nie odnotowała żadnych zdarzeń podczas zbiórek pieniędzy, także nie odnotowała jakichkolwiek incydentów z udziałem wolontariuszy. Zebrane pieniądze w całości zostały przekazane do WOŚP.

 5. Potrącenie osoby pieszej

  Ostrzeszowscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego - potrącenie osoby pieszej, do którego doszło przy ul. 21-Stycznia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta przechodząc przez jezdnię została potrącona przez samochód osobowy. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i przewieziono ją do Szpitala w Ostrowie Wlkp.

 6. Przyłapani na gorącym uczynku

  Święta to czas spotkań i wypoczynku w rodzinnym gronie, często przy procentowych napojach. Takie zachowanie nie jest zabronione pod warunkiem jeśli po takim spotkaniu nie wsiądziemy za kółko. O podstawowych zasadach przepisów ruchu drogowego zapomniało w te święta kilku kierujących w powiecie ostrzeszowskim.

 7. Zablokował ruch na drodze wojewódzkiej W-444

  Ostrzeszowscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W-444 w miejscowości Rojów. Kierujący ciężarówką stracił panowanie nad pojazdem i stanął w poprzek drogi jednocześnie blokując na kilka godzin ruch.

 8. Reakcja godna pochwały

  W dniu 22 grudnia 2018 roku około godziny 16:15, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji z Ostrzeszowa otrzymał zgłoszenie o tym, że na przystanku autobusowym w Rogaszycach prawdopodobnie leży osoba.

 9. Wlał w kanistry olej opałowy i uciekł

  Ostrzeszowscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie kradzieży oleju opałowego na szkodę jednej ze stacji benzynowych w Grabowie nad Prosną. Sprawca podjechał na stację, wlał olej do dwóch kanistrów i nie płacąc za niego zaczął uciekać. Skradziony towar został wyceniony na kwotę 312 zł.

 10. Mandat za nieprawidłowy manewr

  Policjanci ukarali mandatem karnym sprawcę kolizji drogowej, do której doszło w Ostrzeszowie przy ul. Gorgolewskiego. Sprawca wykonał nieprawidłowy manewr skrętu w lewo, przez co doprowadził do zderzenia pojazdów.