Trzy zdrazenia na drogach powiatu ostrzeszowskiego (16.01.2017r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Trzy zdrazenia na drogach powiatu ostrzeszowskiego (16.01.2017r.)

W miniony poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała trzy zdarzenia drogowe, do których doszło na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Przyczyną dwóch kolizji było nie dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. Także w wyniku nie dostosowania prędkości było przyczyną jednego wypadku drogowego, którego uczestnik doznał obrażeń ciała i hospitalizowano go w Szpitalu w Ostrowie Wlkp. Policjanci w tej sprawie prowadzą postępowanie.

1. Tuż po godzinie 10:00 (16.01.2017r.) w miejscowości Przytocznica doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ustalili, że 36-letni mieszkaniec Kalisza kierujący samochodem marki ford, nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, przez co wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci 36-latka ukarali mandatem karnym. 

2. Po godzinie 12:30 (16.01.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Grabów nad Prosną. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kolizji był 50-letni mieszkaniec Kalisza kierujący samochodem marki star. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, przez co wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki hyundai, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawcę stróże prawa ukarali mandatem karnym. 

3. Po godzinie 18:00 (16.01.2017r.) dyżurny Policji przyjął zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Grabów Wójtostwo.

Policjanci ustalili, że 33-letni mieszkaniec gminy Mikstat, kierujący samochodem marki volkswagen golf na prostym odcinku drogi nagle stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Chwilę później 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, kierujący samochodem marki mazda, na tym samym odcinku drogi także stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu jednocześnie uderzając w volkswagena. W wyniku uderzenia pojazd przemieścił się i wjechał w 33-latka, który stał poza swoim samochodem. Uderzenie w mężczyznę spowodowało u niego obrażenia ciała i hospitalizowano go w ostrowskim Szpitalu. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.