Wtargnął na jezdnę wprost pod auto (09.12.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Wtargnął na jezdnę wprost pod auto (09.12.2016r.)

W miejscowości Rojów, nietrzeźwy mężczyzna idąc nieprawidłową stroną jezdni, nie posiadając po zmierzchu elementów odblaskowych nagle wtargnął na jezdnię wprost pod prawidłowo jadący samochód. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała i przewieziono go do Szpitala w Ostrzeszowie. Policjanci ukarali go mandatem karnym.

W miniony piątek (09.12.2016r.) tuż po godzinie 20:00, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego, do którego doszło w miejscowości Rojów.

Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą był 46-letni pieszy (mieszkaniec Ostrzeszowa). Mężczyzna idąc nieprawidłową stroną jezdni, także nie posiadając żadnych elementów odblaskowych nagle wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód marki ford galaxy, którym kierował 27-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Okazało się, że 46-latek był nietrzeźwy, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało ponad 2,5 promil alkoholu.

Pieszy w wyniku potrącenia doznał obrażeń ciała i załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła go do Szpitala w Ostrzeszowie. 

Wobec sprawcy mundurowi przeprowadzili postępowanie mandatowe.