Posługiwał się prawem jazdym zmarłego brata (21.12.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Posługiwał się prawem jazdym zmarłego brata (21.12.2016r.)

W Grabowie nad Prosną policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Ponadto sprawca prowadząc samochód nie stosował się do zakazu kierowania pojazdami, jaki wydał wobec niego Sąd. Na domiar tego mężczyzna celowo wprowadził w błąd mundurowych, co do swojej tożsamości posługując się dokumentami swojego zmarłego brata.

Policjanci patrolując miejscowość Grabów nad Prosną (21.12.2016r.) w rejonie ul. 3-Maja, po godzinie 17:00 do kontroli drogowej zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Grabów nad Prosną, który kierował samochodem osobowym marki ford fiesta. 

Podczas kontroli mundurowi od 43-latka wyczuli wyraźną woń alkoholu, przeprowadzone badanie wykazało ponad pół promila. Ponadto mężczyzna kierując samochodem nie stosował się do zakazu kierowania pojazdami, który wydał wobec niego Sąd. Na domiar tego, 43-latek w chwili kontroli wprowadził w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości posługując się prawem jazdy zmarłego brata.

Sprawca za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz nie stosowanie się do postanowienia ponownie stanie przed Sądem. Za wykroczenie wprowadzenia w błąd, co do swojej tożsamości przyjął mandat karny w wysokości 500 zł.