Profilaktyka z zakresu cyberzagrożeń (22.12.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Profilaktyka z zakresu cyberzagrożeń (22.12.2016r.)

Realizując projekt Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pt. "Dwie strony sieci" oraz zadania z zakresu profilaktyki dotyczącej cyberzagrożeń funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy przeprowadzili kolejne spotkania, tym razem z uczniami klas VI Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Prosną.

W dniu 22 grudnia 2016 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili kolejne prelekcje przy wykorzystaniu prezentacji, pt. "Dwie strony sieci" dotyczące cyberzagrożeń. Tym razem adresatami byli uczniowie grabowskiej podstawówki.

Spotkania z młodzieżą mają na celu wskazanie niebezpieczeństw jakie rozprzestrzeniają się i przybierają coraz to inne, trudno uchwytne formy, a także uświadamianie użytkowników internetu o korzystaniu z jego walorów w sposób właściwy. Prowadzone spotkania z wykorzystaniem lekcji multimedialnej dają młodzieży możliwość wypowiedzenia się w kwestiach dotyczących internetu, a także pozwalają na zweryfikowanie ich wiedzy na temat cyberzagrożeń.

Adresatami projektu "Dwie strony sieci" są zarówno uczniowie klas VI szkół podstawowych oraz klas I gimnazjów, jak również rodzice i osoby pracujące z młodzieżą na terenie placówek oświatowych, świetlic środowiskowych itp. W związku z powyższym realizując zadania wynikające z przedmiotowego projektu funkcjonariusze policji będą sukcesywnie przeprowadzać spotkania dotyczące zagrożeń w sieci na terenie powiatu ostrzeszowskiego.