Dachowanie pojazdu w Szklarce Myślniewskiej (31.12.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Dachowanie pojazdu w Szklarce Myślniewskiej (31.12.2016r.)

W sylwestrowy poranek doszło do zdarzenia drogowego, które zakończyło się dachowaniem pojazdu. Podjęte na miejscu czynności wskazują, że kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości.

W dniu 31.12.2016 roku o godzinie 07:20 dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał powiadomienie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Szklarka Myślniewska.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 30-letmi mieszkaniec Szklarki Przygodzickiej, kierujący samochodem osobowym marki Fiat Cinquecento, nie dostosowując prędkości do panujących warunków na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, gdzie pojazd dachował. Czynności podjęte na miejscu zdarzenia oraz wyczuwalna silna woń alkoholu od kierującego, bełkotliwa mowa i problemy z utrzymaniem równowagi wskazywały, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, jednak odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości. Ponadto ustalono, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo braku uprawnień. 

W związku z obrażeniami jakich doznał kierujący przewieziono go do szpitala rejonowego w Ostrzeszowie, gdzie dwukrotnie pobrano od niego krew do badania na zawartość alkoholu. Znajdujący się w pojeździe 22-letni pasażer, był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.