Aktualności

Działania prewencyjne z pracownikami MGOPS w Ostrzeszowie (04.01.2017r.)

W związku z zapowiadanym w najbliższych dniach pogorszeniem warunków pogodowych funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy wspólnie z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzili osoby mieszkające samotnie i nieporadne życiowo.

W związku z prowadzonymi działaniami w zakresie osób bezdomnych, zamieszkujących samotnie, nieporadnych życiowo oraz informacjami o zbliżającym się pogorszeniu pogody i obniżeniem temperatur powietrza funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wraz z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrzeszowie przeprowadzili wspólne działania profilaktyczno-prewencyjne.

W ramach tych działań odwiedzono osoby na terenie miasta i gminy Ostrzeszów, z którymi przeprowadzono rozmowy na temat ich sytuacji bytowej. Funkcjonariusz policji zwrócił również uwagę na kwestię nie wpuszczania do mieszkania osób nieznanych oraz ograniczonego zaufania co do osób przychodzących w celach np. odwiedzin towarzyskich.

Policja apeluje, nie bądźmy obojętni, zwłaszcza w okresie zimowym i zwracajmy uwagę na osoby samotne czy nieporadne życiowo zamieszkujące w naszym sąsiedztwie.