Przy 18-stopniowym mrozie sidział w samochodzie (07.01.2017r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Przy 18-stopniowym mrozie sidział w samochodzie (07.01.2017r.)

Ostrzeszowscy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego interweniowali wobec mężczyzny, który najprawdopodobniej chciał odebrać sobie życie. Mężczyzna w godzinach nocnych, przy 18-stopniowym mrozie przebywał w pojeździe. Jak się okazało zażył on leki i popił alkoholem. Mundurowi natychmiast powiadomili Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło mu pomocy.

Po godzinie 1:00 (07.01.2017r.) policjanci patrolując ulicę Al. Wolności w Ostrzeszowie zauważyli zaparkowany samochód osobowy, a w nim śpiącego mężczyznę. Z uwagi na niską temperaturę powietrza (- 18 stopni Celsiusza) mundurowi zaniepokoili się tym faktem i postanowili sprawdzić, co jest powodem, że mężczyzna przebywa w tym miejscu.

Jak się okazało stróże prawa zjawili się w samą porę. W pojeździe przebywał 34-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który najprawdopodobniej chciał odebrać sobie życie. Mężczyzna oświadczył policjantom, że połknął znaczną ilość tabletek oraz popił alkoholem. To co mówił mężczyzna mogło być prawdą, bo w pojeździe policjanci ujawnili opakowanie po lekach oraz pustą butelkę po alkoholu. 

Stróże prawa natychmiast powiadomili Pogotowie Ratunkowe. Przybyła na miejsce zdarzenia załoga ratunkowa zaopiekowała się 34-letkiem i został on hospitalizowany w ostrzeszowskim Szpitalu.