Podczas mijania zderzyli się lusterkami - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Podczas mijania zderzyli się lusterkami

W miejscowości Wygoda Tokarska, w gminie Doruchów kierujący mercedesem oraz kierujący hondą civic, w trakcie wymijania się nie zachowali wszelkich środków ostrożności i zderzyli się bocznymi lusterkami. Obaj sprawcy zostali ukarani grzywną i punktami karnymi.

Po godzinie 10:30 (24.01.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, gdzie dwa pojazdy zderzyły się bocznymi lusterkami. 

Policjanci na miejscu ustalili, że do zderzenia przyczynili się obaj kierujący, tj. 18-letni mieszkaniec gminy Doruchów kierujący mercedesem oraz 20-letni mieszkaniec Doruchowa kierujący hondą civic. Obaj mężczyźni podczas mijania się nie zachowali ostrożności i zderzyli się bocznymi lusterkami.  

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, stróże prawa sprawców ukarali grzywną oraz punktami karnymi.

Do podobnego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Rojów (24.01.2017r.) tuż po godzinie 11:00. Policjanci ustalili, że 20-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego, kierujący samochodem marki man, w trakcie wymijania się z ciągnikiem rolniczym, którym kierował 23-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszowa doprowadził do zderzenia się bocznymi lusterkami.
Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawcę policjanci ukarali karą grzywny oraz punktami karnymi.