Areszt dla braci (16.11.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla braci (16.11.2016r.)

Data publikacji 16.11.2016

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwóch mężczyzn, którzy na terenie prywatnej posesji uprawiali narkotyki w postaci ziela konopi indyjskiej. Policjanci zabezpieczyli blisko dwa kilogramy narkotyków w postaci marihuany o wartości około 70 tyś. złotych, także zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy i dystrybucji tego środka.

W miniony poniedziałek (14.11.2016r.) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie 35-letniego mężczyznę oraz jego młodszego 22-letniego brata podejrzanych o uprawianie konopi. Kryminalni już od dłuższego czasu przyglądali się mężczyznom, a ich zatrzymanie, to wynik prowadzonego rozpoznania w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej.

Funkcjonariusze ustalili, że bracia wspólnie wynajęli dom na terenie gminy Grabów nad Prosną, gdzie zajęli się uprawą narkotyków. Policjanci na terenie wynajmowanej posesji ujawnili blisko dwa kilogramy suszu narkotyków przeznaczonego do dalszej sprzedaży. Wartość zabezpieczonych środków odurzających została wyceniona na kwotę blisko 70 tyś. zł.

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili blisko 60 litrów alkoholu bez znaków akcyzy oraz sprzęt do wytwarzania alkoholu. Były to urządzenia grzewcze, oraz przewody wentylacyjne. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności celnych i podatkowych zostały oszacowane na kwotę ponad 3000 zł.

Ostrzeszowscy kryminalni prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, niewykluczone są kolejne zatrzymania osób podejrzewanych o współudział w tym procederze.