Oddali łącznie 10 litrów krwi (16.11.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oddali łącznie 10 litrów krwi (16.11.2016r.)

Data publikacji 16.11.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu Oddział Terenowy w Ostrzeszowie przeprowadzili akcję oddawania krwi pod hasłem „Zostań Ratownikiem Życia - Oddaj Krew”. Akcja miała na celu wskazanie społeczeństwu, jak ważny jest wkład każdego z nas w ratowanie zdrowia i życia drugiego człowieka.

W dniu 16 listopada 2016 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy Oddziału Terenowego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie przeprowadzono akcję honorowego oddawania krwi. Tego dnia przed budynkiem komendy zaparkował mobilny punkt poboru krwi, który był dostępny i otwarty dla wszystkich chętnych osób, które chciały przyłączyć się do szlachetnej akcji. Przedsięwzięcie uprzednio było nagłośnione przy współpracy lokalnych mediów.

 

Do akcji chętnie i licznie zaangażowali się policjanci z tutejszej jednostki Policji, również nie brakowało osób cywilnych oddających honorowo swoją krew dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Osobiście na szlachetny gest oddania krwi zdecydował się również Burmistrz Miasta i Gminy w Ostrzeszowie Mariusz Witek.

W przedsięwzięciu łącznie udział wzięło 26 osób, dzięki czemu kaliski bank krwi zasilił się o kolejne 10 litrów tego ważnego „antidotum” niejednokrotnie ratującego życie .

 

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie dziękuje za współpracę Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz pracownikom Oddziału Terenowego w Ostrzeszowie.

Poniżej w załączonym linku przedstawiamy krótki film z akcji oddawani krwi.