Nie zatrzymał się do kontroli drogowej (26.11.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej (26.11.2016r.)

Data publikacji 26.11.2016

Ostrzeszowscy policjanci podjęli pościg za pojazdem marki Opel Vectra, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Uciekinier ominął policyjną blokadę, a pościg trwał ponad 20 km. Stróże prawa w kierunku osobówki oddali strzały z broni palnej. Jeden z pasażerów doznał obrażeń ciała.

Po godzinie 21.00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że po miejscowości Ostrzeszów porusza się pojazd marki Opel Vectra, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu.
Jeden z patroli napotkał wskazany pojazd, jednak kierujący oplem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pojazd wyjechał poza miasto i pościg kontynuowany był przez 20 km. Na drodze wjazdowej w miejscowości Grabów nad Prosną inny patrol Policji blokując drogę także próbował zatrzymać uciekiniera. Kierujący oplem ominął poboczem blokadę i kontynuował ucieczkę. Na drodze wojewódzkiej nr W-450 radiowóz zrównał się z osobówką i w tym czasie kierujący oplem uderzył w radiowóz, najprawdopodobniej chcąc zepchnąć policjantów z drogi. Jeden z funkcjonariuszy oddał strzały, wówczas uciekinier zatrzymał pojazd. Okazało się, że w samochodzie przebywało 5 nastolatków w wieku 14-16 lat (mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego) . Za kierownicą siedział 16-latek, który jak ustalili stróże prawa zabrał pojazd bez wiedzy rodziców. Jeden z pasażerów, 14-latek doznał obrażeń ciała, wystrzelony pocisk trafił go w plecy. 

Policjanci natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali Pogotowie Ratunkowe. Przybyła na miejsce zdarzenia załoga ratunkowa nastolatka niezwłocznie przywiozła do Szpitala w Ostrowie Wlkp. gdzie przeszedł zabieg.

Na miejsce zdarzenia został wysłany specjalny zespół kontrolny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który wyjaśni wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu także obecny był Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie.