Nocne działania pod nazwą "Andrzejki 2016". - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne działania pod nazwą "Andrzejki 2016".

Data publikacji 26.11.2016

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w minioną sobotę prowadzili wzmożone działania pod nazwa "Andrzejki 2016". Do działań zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów, także w akcji brali udział funkcjonariusze Straży Granicznej w Kaliszu, funkcjonariusze Urzędu Celnego w Kaliszu oraz funkcjonariusze Straży Leśnej w Przedborowie.

Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mając na uwadze doświadczenia lat ubiegłych w związku z celebrowaniem imienin Andrzeja, w minioną sobotę (26.11.2016r.) przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kryminalne ukierunkowane na ujawnienie sprawców przestępstw i wykroczeń.

Do działań zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów, także wspierali ich funkcjonariusze Straży Granicznej w Kaliszu, funkcjonariusze Urzędu Celnego w Kaliszu oraz funkcjonariusze Straży Leśnej w Przedborowie.

Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z pogranicznikami czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu, szczególnie pod kątem kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz w kierunku legalności pobytu cudzoziemców na terenie RP. Z kolei funkcjonariusze Urzędu Celnego wspólnie z kryminalnymi kontrolowali lokale taneczne pod kątem wprowadzania do obrotu alkoholu z niewiadomego pochodzenia oraz bez znaków akcyzy. Zaangażowani do działań funkcjonariusze Straży Leśnej kontrolowali szczególnie tereny leśne pod kątem nielegalnego wywozu drzewa z lasu oraz pozostawiania w nim nieczystości i śmieci.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 76 osób, skontrolowali 33 pojazdy. Dokonano kontroli dwóch lokali tanecznych, gdzie nie stwierdzono uwag, co do znaków akcyzy oraz wprowadzania do obrotu nielegalnego alkoholu. Ponadto policjanci przeprowadzili 16 interwencji z czego 5 dotyczyły awantur domowych. Funkcjonariusze ujawnili jedną osobę, która kierowała samochodem pod wpływem alkoholu.

 

 

 

Ładowanie odtwarzacza...