Wandale usłyszeli już zarzuty - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wandale usłyszeli już zarzuty

Data publikacji 08.02.2017

Kara pięciu lat więzienia grozi dwóm 24-latkom, którzy umyślnie uszkodzili dwa zaparkowane samochody osobowe. Mężczyźni w godzinach wieczornych idąc ulicą Sienkiewicza w Ostrzeszowie bez wyraźnego powodu podeszli do samochodów i zniszczyli boczne lusterka. Wandale usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia, do których się przyznali.

W minioną sobotę (05.02.2017r.) do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosił się właściciel pojazdu marki chrysler voyager, który poinformował, że ujawnił uszkodzenia przy swoim zaparkowanym pojeździe. Przekazał, że urwane były dwa boczne lusterka oraz zniszczona listwa podszybia. Właściciel samochodu powstałe straty wycenił na kwotę 3500 zł.

W wyniku podjętych czynności służbowych ostrzeszowscy kryminalni ustalili, że do zniszczenia elemntów pojazdu przyczynił się 24-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Mężczyzna po godzinie 22:00 idąc ul. Sienkiewicza w Ostrzeszowie nagle odłączył się od grupy kolegów i podszedł do osobówki, a nstępnie celowo zaczął kopać w lusterka. Ponadto w toku prowadzonego dochodzenia, policjanci ustalili, że kilka minut później od tej samej grupy osób odłączył się inny mężczyzna, który podszedł do zaparkowanego pojazdu osobowego marki bmw, i umyślnie zniszczył lewe lusterko (wartośc uszkodzonego mienia została wyceniona na kwote 600 zł.). Policjanci ustalili, że sparwcą drugiego uszkodzenia był 24-letni mieszkaniec Ostrzeszowa.

Jeszcze w tym samym dniu stróże prawa obu sprawców zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Funkcjonariusze ustalili, również że mężczyźni w chwlili popełniania czynu byli pod wpływem działania środków odurzających.

Wandale usłyszeli już zarzuty umyślnego uszkodzenia mienia, za to przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.