Kradł prąd od stycznia 2016 roku - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł prąd od stycznia 2016 roku

Data publikacji 10.02.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności w sprawie nielegalnego poboru energii. Kradzież prądu miała miejsce w jednym prywatnych domów na terenie gminy Kobyla Góra, gdzie sprawca celowo pominął urządzenie pomiarowe. Przypominamy, że kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto nielegalna instalacja oraz wszelkie przeróbki urządzeń elektrycznych zagrażają bezpieczeństwu użytkowników.

W miniony czwartek (09.02.2017r.) kobylagórscy dzielnicowi ujawnili nielegalny pobór energii w jednym z prywatnych domów na terenie gminy Kobyla Góra. 56-letni mężczyzna poprzez nielegalne łącze pominął urządzenie pomiarowe i pobierał prąd. Ustalenia wykazały, że sprawca korzystał w ten sposób z energii od stycznia 2016 roku.

W chwili obecnej szacowane są straty na szkodę jednej z firm energetycznych.

Przypominamy, że kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz aspektu prawnego kradzieży prądu, należy brać pod uwagę aspekt dotyczący zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników urządzeń elektrycznych. Brak jakichkolwiek zabezpieczeń na nielegalnych instalacjach stwarza wiele zagrożeń, zarówno dla osób dokonujących kradzieży, jak i osób postronnych, zupełnie nieświadomych wykonania przeróbek.