Podczas mijania zderzyli się lusterkami - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas mijania zderzyli się lusterkami

Data publikacji 24.02.2017

W miejscowości Przedborów, w gminie Mikstat kierujący wozem strażackim marki man oraz kierująca renaultem modus, w trakcie wymijania się nie zachowali wszelkich środków ostrożności i zderzyli się bocznymi lusterkami. Obaj sprawcy zostali ukarani karą grzywny.

Tuż po godzinie 9:00 (23.02.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, podczas której dwa pojazdy zderzyły się bocznymi lusterkami. 

Policjanci na miejscu ustalili, że do zderzenia przyczynili się oboje kierujący, tj. 25-letni mieszkaniec gminy Mikstat kierujący wozem strażackim marki man oraz 20-letnia mieszkanka gminy Mikstat kierująca renaultem modus. Kierujący pojazdami podczas mijania się nie zachowali ostrożności i zderzyli się bocznymi lusterkami.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, stróże prawa sprawców ukarali karą grzywny. Ponadto podczas czynności funkcjonariusze ujawnili, że kierującemu wozem strażackim skończyła się data uprawnień do kierowania pojazdami ciężarowymi. Funckjonariusze 25-latka ukarali mandatem oraz zatrzymali mu prawo jazdy.