Program „Dzielnicowy bliżej nas” - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Program „Dzielnicowy bliżej nas”

Data publikacji 02.03.2017

„Dzielnicowy bliżej nas”, to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami, a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali – mówił podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Dzielnicowy bliżej nas” minister Mariusz Błaszczak. Dzielnicowy to wizytówka policji, policjant pierwszego kontaktu podkreślił Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Program „Dzielnicowy bliżej nas”

Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program, to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych.

Kierunki zmian w służbie dzielnicowych dotyczą obszarów: kadrowego, szkoleniowego, komunikacji społecznej, organizacji służby oraz modernizacyjnego. Program został zainagurowany w czerwcu ubiegłego roku.

Zmiany w służbie dzielnicowych

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Rewolucyjne zmiany weszły w życie 1 stycznia br. Dodatkowo dzielnicowi miejscy nie będą musieli realizować nakazów doprowadzeń, a także w mniejszym zakresie będą uczestniczyć w czynnościach na rzecz innych komórek organizacyjnych. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znajdziemy w aplikacji "Moja Komenda" .

Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy stanowią wizytówkę polskiej policji.

 

Żródło: KGP