Sprawca wypadku zatrzymany - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca wypadku zatrzymany

Data publikacji 02.03.2017

Dzielnicowy z Kobyla Góry zatrzymał sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło 19 lutego 2017r. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Okazało się, że przy pojeździe, którym się poruszał, brakowało elementu, który pozostał na miejscu zdarzenia. Ponadto pokrywa silnika posiadała liczne wgniecenia. Podejrzany usłyszał już zarzut spowodowania wypadku drogowego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili czynności służbowe w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło 19 lutego 2017r. w miejscowości Ligota, w gminie Kobyla Góra.
Ustalenia wykazały, że nieznany sparwca, poruszający się najprawdopodobniej samochodem osobowym marki opel vectra potrącił 39-letnią mieszkankę Sycowa. Sprawca nie udzielając pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona w wyniku wypadku doznała licznych obrażeń ciała.

W minioną środę (02.03.2017r.) dzielnicowy z Kobylej Góry zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki opel vectra. Pojazd na pokrywie silnika posiadał liczne wgniecenia, które sugerowały, że mógł brać udział w zdarzeniu drogowym. Ponadto policjant w czasie wykonywania czynności ujawnił, że przy pojeździe brakowało elemntu, który pozostał na miejscu wypadku. Oplem kierował 31-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Kobyla Góra) doskonale znany funkcjonariuszom z innych przestępstw.

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Nastepnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, do którego się przyznał. Sprawcy za to przestępstwo grozi nawet kara do 4 lat więzienia.