W jednym czasie dwie kolizje na krzyżówce w Doruchowie - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W jednym czasie dwie kolizje na krzyżówce w Doruchowie

Data publikacji 03.03.2017

Jeden ze sprawców, w rejonie skrzyżowania uderzył w pojazd jadący z pierwszeństwem, drugi sprawca nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu.

Po godzinie 13:00 (02.03.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym drogowym, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ul. Ostrzeszowskiej z ul. Kaliską w Doruchowie.

Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą pierwszej kolizji był 50-letni mieszkaniec gminy Doruchów kierujący samochodem marki citroen berlingo. Mężczyzna będąc na drodze podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w pojazd marki fiat ducato, którym kierował 34-letni mieszkaniec Kalisza. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Sprawcy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania, ponadto przeciwko niemu zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrezszowie.

Sprawcą drugiej kolizji był 24-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną kierujący samochodem osobowym marki volkswagen golf. Mężczyzna nie zachował bezpieczenj odległości od poprzezdającego go pojazdu marki fiat ducato i najechał na jego tył. Mężczyzna był trzeźwy. Wobec 24-latka mundurowi przeprowadzili postępowanie mandatowe.