Uderzył w psa, który wybiegł na jezdnię - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w psa, który wybiegł na jezdnię

Data publikacji 06.03.2017

Przypominamy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń. Szkody, które czyni pies, a wynikają one z błędów popełnianych przez ludzi podlegają karze grzywny do 250 złotych.

W miesjcowości Kraszewice przy ul. Wieluńskiej kierujący peugeotem uderzył w psa, który nagle wybiegł z posesji wprost pod jadący pojazd. Samochodem kierował 41-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną. Do zdarzenia doszło w sobotę (04.03.2017r.) po godzinie 14:30. Policjanci ustalili do kogo należało zwierzę. Właścicielka psa (mieszkanka gminy Kraszewice) została ukarana karą grzywny.
 

Przypominamy, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z jego dyspozycją "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany." Pamiętajmy również, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie szczepień, niewłaściwe warunki bytowe dla psa, nieodpowiednie jego trzymanie, brak szkoleń i dyscypliny.