Wypadek w Grabowie nad Prosną - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Grabowie nad Prosną

Data publikacji 27.03.2017

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu w rejonie skrzyżowania było przyczyną wypadku drogowego. Sprawca zdarzenia w wyniku odniesionych obrażeń ciała został hospitalizowany w ostrzeszowskim Szpitalu. Mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń ciała zmarł. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Po godzinie 10:00 (24.03.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Grabowie nad Prosną przy u. Kępińskiej.

Policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że sprawcą był 83-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierujący volkswagenem passat.

Mężczyzna będąc na oznakowanym skrzyżowania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki renault laguna, którym kierował obywatel ukrainy zamieszkały na terenie gminy Ostrzeszów. W wyniku zderzenia pojazdów poważnych obrażeń ciała doznał kierujący volkswagenem, którego niezwłocznie przewieziono do Szpitala w Ostrzeszowie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

W dniu 25.03.2017r. przed godziną 20:00, dyżurny Policji otrzymał informację, że 83-letni mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń ciała  zmarł w Sziptalu w Ostrzeszowie.