Uwaga na zwierzynę leśną - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na zwierzynę leśną

Data publikacji 31.03.2017

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy szczególnie w rejonach zalesionych na wybiegającą zwierzynę leśną. Wielokrotnie widzimy stojące na poboczu zwierzęta, które płoszą się i wbiegają wprost pod pojazd. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w krótkim czasie odnotowała aż dwie kolizje z udziałem zwierzy.

W minioną środę (29.03.2017r.) po godzinie 2:00, w Ostrzeszowie przy ul. Leśnej kierujący pojazdem marki BMW udzerzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię. Samochodem kierował mieszkaniec Ostrezszowa, który poinformował, że sarna nagle wtargnęła na jezdnię, w którą uderzył.

Do podobnego zdarzenia doszło po godzinie 4:40 (31.03.2017r.) w miejscowości Szklarka Myślniewska. Mieszkanka gminy Ostrzeszów kierująca samochodem osobowym marki peugeot uderzyła w jelenia, który także nagle wbiegł na jezdnię wprost pod jej  pojazd.

W obu przypadkach nikt z osób nie doznał obrażeń. Policjanci na miejscu zdarzeń drogowych wykonali czynności służbowe w związku z kolizją ze zwierzyną leśną.

Mając na uwadze powyższe, apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas jazdy w rejonach zalesionych. Zwierzęta nagle pojawiające się na drodze mogą stać się przyczyną poważnych wypadków drogowych. Wielokrotnie widzimy je w pobliżu drogi w różnych porach roku, szczególnie zaś zwierzęta na jezdnię wychodzą w godzinach wieczoro-nocnych. Nadmierna prędkość, występująca przy tym słaba widoczność przedpola jazdy może skutkować tym, że zderzymy się ze zwierzęciem, które spłoszone nagle wtargnie na jezdnię.