Nie stosował się do decyzji Starosty - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie stosował się do decyzji Starosty

Data publikacji 03.08.2017

W miejscowości Zalesie, w gminie Doruchów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem. Jak się okazało kierowca prowadził pojazd bez uprawnień. Sprawca "stracił" prawo jazdy na podstawie decyzji Starosty. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Po godzinie 17:00 (02.08.2017r.) policjanci z ostrzeszowskiej drogówki, do kontroli drogowej zatrzymali 46-letniego mieszkańca Warszawy kierującego samochodem marki seat leon. W wyniku podjętych czynności służbowych okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem nie stosując się do decyzji warszawskiego Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

W przedmiotowej sprawie prowadzone są dalsze czynności w kierunku przestępstwa wypełniającego znamiona art. 180 a kk - Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności lat 2.”