Nietrzeźwy pracownik wchodził na rusztowanie - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy pracownik wchodził na rusztowanie

Data publikacji 04.08.2017

Funkcjonariusze Policji interweniowali wobec pracownika jednej z ostrzeszowskich firm, który wykonywał obowiązki zawodowe pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone wobec mężczyzny badanie trzeźwości wykazało ponad dwa promile.

W miniony czwartek (03.08.2017r.) przed godziną 10:00, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na budowie przebywa pracownik, który jest pod wpływem alkoholu i  w takim stanie wchodzi na rusztowanie.

Na miejscu interwencji stróże prawa potwierdzili zgłoszenie. Na terenie budowy 28-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego) wykonywał czynności zawodowe polegające na robotach budowlanych przy elewacji budynku. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a przeprowadzone wobec niego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Na miejsce zdarzenia wezwano właściciela firmy, który odsunął pracownika od pracy.

Policjanci prowadzą dalsze czynności służbowe wobec sprawcy wykroczenia w kierunku art. 70 § 2 kw (wykonywanie czynności przez osobę wbrew zachowania obowiązku trzeźwości).