Nietrzeźwy rowerzysta posiadał również narkotyki - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy rowerzysta posiadał również narkotyki

Data publikacji 22.08.2017

Dzielnicowy zatrzymał do kontroli rowerzystę. Okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu i do tego posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto śledczy w jego domu ujawnili kolejne gramy nielegalnych środków. Podejrzany usłyszał już zarzut, do którego się przyznał.

W minioną niedzielę (20.08.2017r.) w Ostrzeszowie, przy ul. Armii Krajowej dzielnicowy podjął czynności służbowe wobec mężczyzny jadącego rowerem. Jednośladem kierował 29-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Podczas czynności mundurowy od mężczyzny wyzuł wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że 29-latek kierował  pod jego wpływem - przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila. Na domiar tego dzielnicowy przy 29-latku ujawnił narkotyki. Mężczyzna miał przy sobie blisko gram marihuany. Sprawą zajęli się również ostrzeszowscy śledczy, okazało się, że 29-latek w domu miał schowane jeszcze ponad dwa gramy nielegalnych środków.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, na drugi dzień 29-latek usłyszał zarzut posiadania przy sobie nelegalnych środków, do czego się przyznał. Przestępstwo posiadania przy sobie środków odurzających zagrożone jest karą 3 lat więzienia.