Pieszy nie ustąpił miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pieszy nie ustąpił miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi

Data publikacji 02.09.2017

W Kobylej Górze, pieszy idąc prawidłową stroną jezdni nie ustąpił miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi, w wyniku czego został uderzony w prawą rękę. Policjanci wobec pieszego przeprowadzili postępowanie mandatowe.

W minioną sobotę (01.09.2017r.) tuż przed północą, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej, do którego doszło w miejscowości Kobyla Góra.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że do zdarzenia przyczynił się pieszy. Mężczyzna (mieszkaniec woj. dolnośląskiego) idąc prawidłową stroną jezdni, widząc nadjeżdząjący z przeciwka pojazd osobowy marki opel vectra nie ustąpił prawidłowego przejazdu, przez co pojazd zahaczył go lusterkiem w rękę. Pieszy doznał obrażeń ciała prawej ręki i został przewieziony do Szpitala. Samochodem kierował mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną, który był trzeźwy.

Pieszy za brak ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi został ukarany mandatem karnym. Ponadto stróże prawa ukarali karą grzywny kobietę, która szła obok mężczyzny bez wymaganych elementów odblaskowych.