Poniedziałkowe kolizje drogowe - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poniedziałkowe kolizje drogowe

Data publikacji 12.09.2017

Do dwóch kolizji drogowych doszło w miniony poniedziałek na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Przyczyną zdarzeń było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz najechanie nie nieprawidłowo oznakowany na pojeździe ładunek. Policjanci sprawców zdarzeń ukarali karą grzywny.

Do pierwszego zdarzenie drogowego doszło po godzinie 15:00 (11.09.2017r.) w Ostrzeszowie, na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym przy ul. Armii Krajowej. Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą kolizji był 42-letni mieszkaniec gminy Druchów kierujący samochodem osobowym mareki fiat punto. Mężczyzna nienależycie obserwował przedpole jazdy, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki mercedes, któym kierowała 42-letnia mieszkanka gminy Doruchów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawcę policjanci ukarali manadtem karnym.

Do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Niedźwiedź po godzinie 22:00. Policjanci ustalili, że 49-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną,  nieprawidłowo zabezpieczył i oznakował ładunek na zaprakowanym przez siebie pojeździe marki volkswagen LT, w wyniku czego uderzył w niego jadący prawidło samochód ciężarowy marki scania wraz z naczepą. Ciężarówką kierował 36-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatym karnym.