Policjanci odzyskali skradzione katalizatory - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione katalizatory

Data publikacji 27.09.2017

Ostrzeszowscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch katalizatorów. Mężczyzna zdemontowane mienie ukrył w samochodzie pod maską w przegrodzie silnika. Sprawca przyznał się do kradzieży cudzego mienia, grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.

Po godzinie 3:00 (25.09.2017r.) ostrzeszowscy kryminalni patrolując ulice Ostrzeszowa, zatrzymali do kontroli pojazd marki renault megane na obcych numerach rejestarcyjnych. Stróże prawa zainteresowali się faktem, co taki pojazd o tak później porze robi na terenie Ostrzeszowa. Jak się okazało samochodem kierował 40-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, który kilka minut wcześniej ukradł dwa katalizatory od zaparkowanych samochodów. Policjanci podczas kontroli jego samochodu ujawnili dwa katalizatory, które 40-latek schował pod maską w przegrodzie silnika.

Funckjonariusze ustalili, że skradzione mienie zostało zdemontowane z samochodem marki citrone berlingo, który był zaparkowany przy ul. Grunwaldzkiej oraz z samochodu marki  volkswagen szharan, który był zaparkowany przy ul. Zielonej w Ostrzeszowie. Właściciele pojazdów, to mieszkańcy Ostrzeszowa, którzy byli nieświadomi skradzionych elementów od swoich pojazdów. 

Podejrzany został natychmiast zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Kilka godzin później 40-latek usłyszał zarzut kradzieży cudzego mienia, do którego się przyznał. Odzysakne katalizatory policjanci już zwracają właścicielom.