Kolizja w Siedlikowie - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja w Siedlikowie

Data publikacji 30.09.2017

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Siedlików. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Sprawczyni policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz skierują przeciwko niej wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

Po godzinie 12:00 (30.09.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Siedlikowie. Jedna osoba została przewieziona do Szpitala w Ostrzeszowie.

Policjanci ustalili, że sprawcą kolizji była 44-letnia mieszkanka gminy Mikstat kierująca samochodem osobowym marki audi. Kobieta podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki opel meriva, który prowadził 23-letni mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego. Następnie opel meriva uderzył w pojazd marki mercedes, którego kierujący oczekiwał, aby wykonać manewr skrętu w lewo. Mercedesem kierował 27-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. W wyniku zderzenia obrażenia ciała doznała 44-latka, którą załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła do Szpitala w Ostrzeszowie. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, policjanci sprawczyni zatrzymali prawo jazdy oraz skeirują przeciwko niej wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.