Ukradli pieniądze i uszkodzili zamek w pojeździe - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli pieniądze i uszkodzili zamek w pojeździe

Data publikacji 03.10.2017

Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 18-latka, który z samochodu ukradł pieniądze, a w drugim pojeździe uszkodził w drzwiach wkładkę zamka. Jak się okazało 18-latkowi pomagał nieletni kolega. Pełnoletni sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów, z kolei o losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Ostrzeszowie.

W minioną sobotę (30.09.2017r.) policjanci zatrzymali dwie osoby, które działąjąc wspólnie i w porozumieniu ukradli pieniądze z zaparkowanego samochodu, natomiast przy drugim pojeździe uszkodzli w drzwiach wkładkę zamka.
Pieniądze w kwocie 40 zł. zostały skradzione z otwartego pojazdu zaparkowanego przy ul. Grabowskiej, o fakcie kradzieży zgłosiła właścicielka pojazdu po godzinie 23:00 (29.09.2017r.). Po północy dyżurny Policji otrzymał podobne zoszenie, z którego wynikało, że po godzinie 22:00 ktoś wszedł na teren prywatnej posesji i uszkodził zamek w drzwiach od pojazdu marki mercedes. Powstałe straty właściciel wycenił na kwotę 1000 zł.

W sobotę, w godzinach rannych policjanci ustali i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież pieniędzy oraz uszkodzenie mienia. Do policyjnego aresztu trafił 18-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów, z kolei drugim sprawcą okazał się 14-latek (mieszkaniec Ostrzeszowa), z którym policjanci rozmawiali w obecności opiekuna prawnego. Pełnoletni sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów, natomiast o losie 14-latka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Ostrzeszowie.