Wypadek na "jedenastce" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na "jedenastce"

Data publikacji 16.10.2017

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego z udziałem motoroweru oraz samochodu osobowego doszło w minioną niedzielę na krajowej "jedenastce". Okoliczności zdarzenia ustalają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

W dniu 15.10.2017 roku około godziny 15:15 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej K-11 w miejscowości Rogaszyce.

Ze wstepnych ustaleń wynika, że 16-letni mieszkaniec Radzionkowa, kierujący motorowerem marki Kingway, nie ustapił pierwszeństa przejazdu jadącemu prawidłowo drogą K-11 od strony Kępna 38-letniemu mieszkańcowi powiatu kępińskiego, który kierował samochodem osobowym marki Peugeot 207, doprowadzając w ten sposób do zderzenia się pojazdów.

W wypadku ucierpiał kierujący motorowerem, który z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi oraz 14-letnia pasażerka motoroweru, która trafiła do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.