Zmuszali nieletniego do przekazywania pieniędzy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmuszali nieletniego do przekazywania pieniędzy

Data publikacji 18.10.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali dwóch sprawców, którzy szantażem wymuszali na nieletnim mieszkańcu gm. Kraszewice przekazywanie im określonych kwot pieniędzy.

W minioną niedzielę, tj. 15.10.2017 roku do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosił się 37-letni mieszkaniec Kraszewic, który poinformował o zaistniemu przestępstwa polegającego na zmuszaniu jego 12-letniego syna do przekazywania określonych kwot pieniędzy innym nastolatkom.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że od listopada 2016 roku 12-letni mieszkaniec Kraszewic przekazywał pieniądze starszym od siebie kolegom. Początkowo chłopak robił to z własnej woli, chcąc w ten sposób zaimponować kolegom, którzy przekazywane pieniądze przeznaczali na zakup używek w postaci papierosów czy alkoholu. Z czasem jednak zaprzestał tego procederu, co skutkowało tym, że 17-letni oraz 19-letni sprawcy (zam. Kraszewice), poprzez szantaż ujawnienia w szkole oraz rodzicom chłopaka jego negatywnego zachowania w postaci m.in. palenia papierosów, zmuszali go do określonego zachowania, tj. przekazywania im w dalszym ciągu pieniędzy.

W poniedziałek, tj. 16.10.2017 roku, zatrzymanemu 19-latkowi przedstawiono zarzut z art. 191§1 kodeksu karnego, nastomiast przeciwko 17-latkowi sporządzono i przekazano materiały do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Z uwagi na trwające czynności w powyższej sprawie, kwota strat poniesionych przez ojca 12-latka ustalona zostanie w toku powadzonego postępowania.