Piątkowe kolizje - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Piątkowe kolizje

Data publikacji 06.11.2017

W miniony piątek na terenie miasta i gminy Ostrzeszów doszło do trzech kolizji drogowych. W dwóch przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy.

1. W dniu 03.11.2017 roku około godziny 13:15 na ul. Sienkiewicza w Ostrzeszowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 82-letni mieszkaniec Bierzowa, kierujący samochodem osobowym marki VW Polo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Peugeot 307, którym kierował 25-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcy zdarzenia zatrzymano uprawnienia oraz skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

2. W dniu 03.11.2017 roku o godzinie 13:20 w miejscowości Rojów na drodze wojewódzkiej W-449, 20-letni mieszkaniec Mąkoszyc, kierujący samochodem marki Opel Vivaro nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył z znak drogowy. Pojazd zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Na kierującego funkcjonariusze nałożyli mandat karny.

3. W dniu 03.11.2017 roku o godzinie 14:50 w miejscowości Kużniki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika, że 33-letni mieszkaniec Gorzyc Wielkich, kierując samochodem osobowym marki Chevrolet na skutek nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Peugeot Partner, którym kierował 75-letni mieszkaniec Stefanowa oraz z pojazdem marki Fiat Bravo, którym kierował 58-letni mieszkaniec Goliny. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy.