Kolizje na terenie powiatu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizje na terenie powiatu

Data publikacji 07.11.2017

W miniony poniedziałek doszło do dwóch kolizji drogowych, których przyczyną było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze oraz nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Na sprawców policjanci nałożyli mandaty karne.

1. W dniu 06.11.2017 roku o godzinie 06:30 w miejscowości Torzeniec doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika, że 66-letni mieszkaniec Kępna, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes-Benz C200 nie dostosował prędkości jazdy do warunków na drodze, w wyniku czego uderzył w jadący prawidłowo pojazd marki Mercedes-Benz klasy E, którym kierowała 28-letnia mieszkanka Bukownicy. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala w Ostrzeszowie, gdzie stwierdzono obrażenia poniżej dni siedmiu.

2. W dniu 06.11.2017 roku o godzinie 10:35 w Ostrzeszowie na ul. Piastowskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 68-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 407, nie ustapił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadący prawidłowo pojazd marki VW CC, którym kierowała 29-letnia kobieta (zam. Ostrzeszów).

Wobec sprawców kolicji policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.