Uderzył swoją żonę trzymającą na rękach dziecko. - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył swoją żonę trzymającą na rękach dziecko.

Data publikacji 08.11.2017

Do incydentu, w którym ucierpiał również 4-miesięczny chłopiec, doszło w miniony poniedziałek na terenie gm. Kobyla Góra w powiecie ostrzeszowskim. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania naruszenia czynności narządu.

W miniony poniedziałek, tj. 06.11.2017 roku około godziny 13:30 policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze udali się na interwencję zgłoszoną przez kierującego pojazdem przejeżdżającego przez miejscowość Pisarzowice, którego zatrzymała kobieta twierdząc, że została pobita.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 31-letnią kobietę, która miała zakrwawioną twarz. Oświadczyła ona, że mąż będąc pod wpływem alkoholu (1,24 mg/l), wszczał awanturę podczas której kilkakrotnie uderzył ją pięścią w twarz. Z ustaleń wynika, że mężczyzna wymierzając cios pokrzywdzonej uderzył również w głowę 4-miesięcznego syna, którego trzymała na rękach. Zatrzymany do wytrzeźwienia oraz do dyspozycji prokuratora 34-latek oświadczył, że powodem awantury pomiędzy nim a żoną był fakt nienależytego sprawowania przez matkę opieki nad dziećmi oraz panujący w domu nieład.

Pokrzywdzoną wraz z niemowlęciem przewieziono do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. W wyniku przeprowadzonych badań ustalono, że doznała ona złamania kości nosowej, natomiast 4-miesięczny chłopiec stłuczenia głowy.

W związku z zaistniałym zdarzeniem mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 157§1 i 2 kodeksu karnego.