Uciekał bo nie miał prawa jazdy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał bo nie miał prawa jazdy

Data publikacji 15.11.2017

W miniony wtorek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy podjęli pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień.

W dniu 14.11.2017 roku o godzinie 14:40 funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki pełniący służbę na terenie miejscowości Komorów, podjęli pościg za kierującym pojazdem marki Renault Laguna, który nie zastosował się do sygnałów nakazujących zatrzymanie wydawanych przez umundurowanego policjanta. Powodem kontroli drogowej był fakt popełnienia przez kierowcę wykroczenia polegającego na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o 29 km/h.

Po zatrzymaniu 37-letniego mężczyzny (zam. Mikstat Pustkowie), które nastąpiło w miejscowości Korpysy, okazało się, że uciekinier nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Zgodnie z nowelizacją ustawy kodeksu karnego, która nastąpiła w dniu 01.06.2017 roku, za popełnienie przestępstwa z art. 178b kodeksu karnego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk