Podsumowanie działań "Bezpieczny Weekend - Listopadowy Weekend" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Bezpieczny Weekend - Listopadowy Weekend"

Data publikacji 15.11.2017

Przeprowadzane w miniony weekend działania niechlubnie wpisały się na karty Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. W tym okresie na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do kolejnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Plagą byli również nietrzeźwi kierujący.

W okresie od 10 do 12 listopada br. na terenie województwa wielkopolskiego przeprowadzono działania pn. "Bezpieczny weekend - Listopadowy Weekend". W kolejną już akcję policyjną, oprócz patroli ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy z innych wydziałów. Zadaniem policjantów było nie tylko czuwanie nad bezpieczeństwem podróżujących w tych dniach po drogach naszego powiatu, ale również dbanie o ład i porządek publiczny.

Podczas trwających działań Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała łącznie 52 zgłoszenia, które zostały przekazane za pośrednictwem numeru alarmowego oraz przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu.

Mundurowi przeprowadzili 43 interwencje publiczne oraz 9 interwencji domowych. Ponadto policjanci zatrzymali i osadzili w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie łącznie 7 osób, z czego 2 celem wytrzeźwienia. W gronie zatrzymanych znalazło się również dwóch obywateli Ukrainy, którym za dokonanie rozboju na obywatelu Mołdawii przedstawiono zarzuty z art. 280§1 i 245§1 kodeksu karnego. Wobec 30 i 35-latka Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie w dniu 14.11.2017 r. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Niestety wypadek, do którego doszło w miniony piątek, przyniósł 15 ofiarę śmiertelną od początku tego roku. Oprócz tego tragicznego zdarzenia w okresie od 10-12.11.2017 roku zaistniały również 3 kolizje drogowe. Ponadto policjanci zatrzymali 5 osób, które kierowały pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości.

 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk