Został odnaleziony cały i zdrowy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Został odnaleziony cały i zdrowy

Data publikacji 16.11.2017

Troszkę wyziębiony, ale cały i zdrowy został odnaleziony uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach, o zaginięciu którego w dniu wczorajszym powiadomiono dyżurnego ostrzeszowskiej komendy.

W dniu 15.11.2017 roku około godziny 17:45 mieszkaniec Ostrzeszowa powiadomił dyżurnego ostrzeszowskiej policji o zaginięciu swojego podopiecznego, będącego osobą niepełnosprawną ze stwierdzonym porażeniem mózgowym. Mężczyzna, 35-letni mieszkaniec Ostrzeszowa opuścił miejsce zamieszkania o godzinie 6:00 z zamiarem udania się na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach, których jest uczestnikiem.

Z uwagi na fakt, iż zaginiony jest osobą ubezwłasnowolnioną z ograniczoną zdolnością do samodzielnej egzystencji, do działań poszukiwawczych zaangażowano kilkunastu policjantów ostrzeszowskiej komendy. Powiadomiono również jednostkę ościenną, tj. Komisariat Policji w Sycowie, z uwagi na informację o tym, że mężczyzna widziany był około godziny 10:00 na targowisku miejskim w miejscowości Syców, a o godzinie 15:00 w miejscowości Ślizów, gdzie wcześniej mieszkał.

Mężczyzna w godzinach wieczornych został odnaleziony przez kierowcę Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach i przywieziony do miejsca zamieszkania.

 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk