Potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca

Data publikacji 23.11.2017

W minioną środę na drodze wojewódzkiej W449 w miejscowości Rojów miało miejsce potrącenie rowerzystki. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, lecz został zatrzymany.

W dniu 22.11.2017 roku o godzinie 20:25 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej W 449 w miejscowości Rojów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni mężczyzna (zam. Mikorzyn), kierując samochodem marki Ford Maveric, uderzył w jadącą prawidłowo w tym samym kierunku 50-letnią mieszkankę Rojowa. Kobieta jechała oświetlonym rowerem i posiadała na sobie kamizelkę odblaskową. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci na podstawie numeru rejestracyjnego ustalili właściciela pojazdu oraz tożsamość kierującego, po czym zatrzymali sprawcę zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy (0,81 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Poszkodowana została przewieziona do szpitala w Ostrzeszowie, gdzie lekarz stwierdził obrażenia ciała w postaci wstrząśnienia mózgu, stłuczenia okolicy ciemieniowej, małżowiny usznej oraz czoła po stronie prawej, powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające dłużej niż 7 dni.

Od sprawcy zdarzenia drogowego pobrano krew do badań oraz zatrzymano w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie do dyspozycji Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk