Czwartkowe kolizje na terenie powiatu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czwartkowe kolizje na terenie powiatu

Data publikacji 24.11.2017

W miniony czwartek na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do trzech kolizji drogowych. W jednym przypadku zakonćzyła się ona zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem wniosku do sądu.

1. W dniu 23.11.2017 roku o godzinie 06:40 w miejscowości Giżyce miała miejsce kolizja drogowa z udziałem dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mężczyzna (zam. Borki Pichelskie), kierując samochodem osobowym marki Peugeot 407, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo zestawem pojazdów marki Mercedes Actros wraz z naczepą 43-letniemu mieszkańcowi Rusowa, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się pojazdów. Sprawcy wykroczenia zatrzymano prawo jazdy oraz skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

2. W dniu 23.11.2017 roku o godzinie 09:00 w miejscowości Ostrzeszów na ul. Krańcowej nieprawidłowo zabezpieczony pojazd marki VW Golf stoczył się i uderzył w jadący samochód osobowy marki Toyota Auris, którym kierowała 26-letnia mieszkanka Grabowa nad Prosną. Sprawcą okazał się 18-letmi mieszkaniec Doruchowa, którego policjanci ukarali mandatem karnym.

3. W dniu 23.11.2017 roku ok. godziny 10:10 na ul. Zamkowej w Ostrzeszowie doszło do zdarzenia drogowego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 35-letnia mieszkanka Szklarki Myślniewskiej, kierując samochodem marki Fiat Sedici, nie zachowała należytej ostrożności przy wykonywanym manewrze skrętu w prawo, doprowadzając tym samym do zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki Audi A5, którym kierował 61-letni mężczyzna (zam. Ostrzeszów - Pustkowie). Na sprawczynię nałożono mandat karny.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk