Jechał z prędkością 183 km/h! - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał z prędkością 183 km/h!

Data publikacji 28.11.2017

O 133 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość kierowca Volkswagena, którego w miniony poniedziałek zatrzymali do kontroli funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki.

Rażącym naruszeniem przepisów, zagrażającym także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego, wykazał się 48-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który w miniony poniedziałek, tj. 27.11.2017 roku o godzinie 15:13 w miejscowości Przytocznica, kierując samochodem osobowym marki VW Passat, został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrzeszowie za przekroczenie prędkości.

Mężczyzna, na terenie gdzie miały już miejsce tragiczne wypadki w tym ze skutkiem śmiertelnym, jechał z prędkością 183 km/h, a więc przekroczył dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o 133 km/h.

Kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami oraz został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

Do ilu tragedii na drogach oraz śmierci często niewinnych osób musi jeszcze dojść, abyśmy na co dzień, nie tylko podczas prowadzonych działań policyjnych, stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk