Uderzył mężczyznę powodując u niego uszkodzenie gałki ocznej - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył mężczyznę powodując u niego uszkodzenie gałki ocznej

Data publikacji 28.11.2017

Do dyspozycji prokuratora został zatrzymany mężczyzna, który w miniony piątek podczas awantury spowodował uszkodzenie oka u 60-latka. Okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania.

W dniu 24.11.2017 roku tuż przed godziną 19-stą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury zaistniałej na jednej z posesji w miejscowości Mąkoszyce.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 28-letni mieszkaniec Mąkoszyc, będąc w stanie nietrzeźwości (0,86 mg/l) podczas awantury uderzył ręką w twarz 60-letniego mężczyznę przebywającego w jego mieszkaniu, który również znajdował się pod wpływem alkoholu, tj. 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Na skutek uderzenia mężczyzna doznał uszkodzenia gałki ocznej oka lewego co naruszyło funkcjonaowanie narządu na okres powyżej dni siedmiu.

W związku z powyższym zdarzeniem sprawcę zatrzymano w PDOZ Komendy Powiatowej Policji do dyspozycji Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk