Przekroczyli dopuszczalną prędkość - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli dopuszczalną prędkość

Data publikacji 28.11.2017

Pomimo apeli policji o stosowanie się do ograniczeń prędkości na obszarze zabudowanym, przepis ten jest nadal lekceważony przez kierujących pojazdami.

1. W miniony poniedziałek, tj. 27.11.2017 roku około godziny 17:25 na ul. Kaliskiej w Mikstacie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Laguna, którym kierował 25-letni mieszkaniec Kotłowa. Za popełnione wykroczenie, polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o 58 km/h, wobec kierującego zastosowano postepowanie mandatowe oraz zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

2. W dniu 27.11.2017 roku około godziny 17:50 w miejscowości Mikstat na ul. Grabowskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego mieszkańca Czajkowa, kierującego samochodem osobowym marki Peugeot 607. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o 43 km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego, co skutkuje skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk