"Dzień Odblasków 2017" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień Odblasków 2017"

Data publikacji 05.12.2017

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w ramach realizacji działalności profilaktycznej zainicjowało organizację akcji pn. "Dzień Odblasków 2017", która zaplanowana została na dzień 06 grudnia 2017 roku.

Celem akcji jest zachęcenia jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych zarówno poza obszarem zabudowanym jak i na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

Do akcji zaplanowanej na dzień 06 grudnia br. przyłączą się również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrzeszowie, którzy podczas pełnionej służby na drogach będą rozdawać odblaski, zwłaszcza pieszym oraz rowerzystom. Działania prowadzone będą przez cały dzień ze szczególną intensywnością w godzinach popołudniowo-wieczornych.

W trosce o nasze bezpieczeństwo apelujemy zatem do grupy najbardziej narażonych użytkowników dróg jakimi są Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (piesi, rowerzyści) do stosowania się do obowiązku noszenia elementów odblaskowich zwłaszcza poza obszarem zabudowanym.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk