Zdarzenie drogowe na drodze krajowej K-11 - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe na drodze krajowej K-11

Data publikacji 08.12.2017

Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów doszło w miniony czwartek w miejscowości Niedźwiedź na drodze krajowej K-11. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy oraz skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

W dniu 07.12.2017 roku około godziny 17:50 w miejscowości Niedźwiedź, na drodze krajowej K-11 miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym jedna osoba odniosła obrażenia.

Funkcjonariusze ustalili, że 24-letni mieszkaniec Niedźwiedzia, kierujący samochodem marki VW Lupo, skręcając w lewo z drogi krajowej K-11 na wysokości lokalu Ostoja, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo z przeciwka pojazdowi marki Fiat Seincento, którym kierował 53-letni mężczyzna (zam. Marydół). Na skutek uderzenia pojazd VW Lupo przemieścił się z powrotem na pas którym jechał i uderzył w pojazd ciężarowy marki Renault wraz z naczepą, którym kierował 42-letni mieszkaniec Płocka.

Kierujący Fiatem został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wlkp., gdzie stwierdzono obrażenia ciała w postaci stłuczenia mostka, naruszające czynności ciała na okres poniżej dni siedmiu, co kwalifikuje zdarzenie jako kolizję drogową.

Sprawcy kolizji, za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami oraz skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk