Poszukiwani nieletni zatrzymani na terenie powiatu ostrzeszowskiego - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani nieletni zatrzymani na terenie powiatu ostrzeszowskiego

Data publikacji 10.12.2017

Do niecodziennego zatrzymania trzech osób nieletnich doszło w miniony czwartek na terenie gm. Grabów nad Prosną. Okazało się że osoby "przywędrowały" aż z województwa mazowieckiego.

W dniu 07.12.2017 roku około godziny 18:20 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zadzwoniła mieszkanka gminy Grabów nad Prosną informując, że 17-letni syn przyprowadził do domu nieznane jej trzy nieletnie osoby. Według zgłaszającej osoby te nie są mieszkańcami naszego powiatu, choć jej syn utrzymywał, że są to jego znajomi.

Okazało się, że pomysłowi nastolatkowie do Ostrzeszowa przyjechali pociągiem, a 17-letniego mieszkańca Grabowa nad Prosną, do którego miejsca zamieszkania przyjechali poznali przez internet. Nieletni, tj. 14 i 15 latek, poinformowali policjantów, że przylecieli z Anglii w odwiedziny do 17-letniej koleżanki, w której towarzystwie się znajdowali i że na lotnisku skradziono im dokumenty.

W toku wykonywanych wobec nich czynności okazało się, że cała trójka zamieszkuje na terenie województwa mazowieckiego i figuruje w policyjnych systemach jako osoby poszukiwane przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Mazowieckim celem ustalenia miejsca pobytu w związku ze zgłoszeniem ich zaginięć, które miały miejsce dwa dni wcześniej.

O fakcie zatrzymania osób nieletnich powiadomiono rodziców, którzy musieli pofatygować się do Ostrzeszowa, aby osobiście odebrać swoje pociechy. Jeden z uciekinierów noc z czwartku na piątek spędził w ostrzeszowskim Domu Dziecka.

Niewinna zabawa, która mogła być wynikiem kolejnej gry, która pojawiła się w sieci, mogła różnie zakończyć się dla podróżującej "na gapę" młodzieży. Na szczęście wrócili oni do swoich domów cali i zdrowi. 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk