Piątkowe zdarzenia drogowe - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piątkowe zdarzenia drogowe

Data publikacji 11.12.2017

W miniony piątek na terenie miasta i gminy Ostrzeszów miały miejsce cztery kolizje drogowe. Do zdarzeń doszło zarówno na drogach publicznych jak i poza nimi. Apelujemy zatem do kierujących pojazdami o ostrożność, zwłaszcza podczas korzystania z miejsc parkingowych.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk

  1. W dniu 08.12.2017 roku około godziny 08:33 w Ostrzeszowie na ul. Piastowskiej 37-letnia kobieta (zam. Szklarka Myślniewska), kierująca samochodem osobowym marki VW Golf, nienależycie obserwowała przedpole jazdy w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu marki Peugeot 206, którym kierowała 38-letnia mieszkanka Ostrzeszowa. Kierujące pojazdami były trzeźwe. Sprawczyni wykroczenia została ukarana mandatem karnym.

  2. W dniu 08.12.2017 roku około godziny 14:50 w miejscowości Myje doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów, których kierujące doprowadziły do zderzenia się lusterkami podczas wykonywanego manewru wymijania. Uczestniczkami zdarzenia były 36-letnia kobieta (zam. Myje), kierująca samochodem marki Ford oraz 50-letnia mieszkanka Czajkowa, kierująca samochodem marki Opel Zafira, które za spowodowanie kolizji zostały ukarane mandatami karnymi.

  3. W dniu 08.12.2017 roku około godziny 16:20 w miejscowości Ostrzeszów na terenie osiedla Zamkowego, poza drogą publiczną 20-letnia mieszkanka Ostrzeszowa kierując samochodem marki Peugeot podczas wykonywanego manewru gofania, doprowadziła do zderzenia się z pojazdem marki Skoda, którym kierował 36-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Wobec kobiety policjanci zastosowali postępowanie mandatowe.

  4. W dniu 08.12.2017 roku około godziny 17:50 w miejscowości Ostrzeszów na Placu Kazimierza Wielkiego 20-letnia kierująca samochodem osobowym marki Opel Vectra (zam. Kuźnica Bobrowska) wykonując manewr cofania uderzyła w zaparkowany pojazd marki Fiat Punto, którego właścicielem jest mieszkaniec Bukownicy. Sprawczyni ukarana mandatem karnym za zdarzenie drogowe poza drogą publiczną.