Przedświąteczna sobota pod znakiem kolizji - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedświąteczna sobota pod znakiem kolizji

Data publikacji 24.12.2017

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu. Apelujemy do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu", co w wielu przypadkach pozwoli uniknąć zdarzeń na drodze.

1. W dniu 23.12.2017 roku przed godziną 10:00 na ul. Kościuszki w Ostrzeszowie, 82-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, kierując samochodem osobowym marki Skoda, nie dostosował prędkości jazdy do warunków vpanujących na drodze, w wyniku czego zbliżając się do oznakowanego znakami określającymi pierwszeństwo przejazdu skrzyżowania, chcąc zahamować wpadł w poślizg i uderzył w jadący prawidłowo pojad marki Skoda, którym kierowała 23-letnia mieszkanka Ostrzeszowa. Na sprawcę policjanci nałożyli mandat karny.

2. W dniu 23.12.2017 roku około godziny 13:40 w miejscowości Ostrzeszów na ul. Piastowskiej, 75-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, kierując samochodem osobowym marki VW Golf, wykonując manewr skrętu w lewo, uderzyła w jadący prawidłowo pojazd marki Hyundai, którym kierował 32-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

3. W dniu 23.12.2017 roku około godziny 14:40 w Mikstacie, 27-letni mieszkaniec tej miejscowości, kierując samochodem osobowym marki BMW nie zachował należytej ostrożności i uderzył w prawidłowo jadący w tym samym kierunku pojazd marki Renault Scenic, którym kierował 32-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Wobec sprawcy zastosowano postępowanie mandatowe.

4. W dniu 23.12.2017 roku o godzinie 17:55 vw Ostrzeszowie na ul. Piastowskiej 24-letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem osobowym marki VW Golf, chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem zjechał na lewy pas ruchu uderzając w jadący pojazd marki Ford Focus, którym kierował 24-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Kierującego VW ukarano mandatem karnym gotówkowym.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk